Pobjeda naše TV reportaže Medsave!
Autor: Kristina Jovanović, 18. 10. 2012.

Na dodjeli nagrada 50. revije hrvatskog filmskog i videostvaralaštva djece odrasli su u kategoriji TV reportaže nagradili Ljude bez adrese, Doma mladih Rijeka, drugu nagradu dodijelili radu Što nam šapuću vjetroelektrane, OŠ Jurja Šišgorića, Šibenik, a pobjedničkim proglasili Medsave, OŠ Ljudevita Gaja, Zaprešić, dok su se klinci opredijelili za E-dnevnik domaćina, OŠ Stanovi, Zadar, Stres, FKVK Zaprešić i Turbo limače, OŠ Ivanke Trohar, Fužine, kao najbolje.

ČESTITAMO!!!!

U kategoriji igranog filma stručni je žiri treću nagradu dodijelio Loptici skočici, OŠ Lučac, Split, a dječji žiri je ovaj film proglasio najboljim, dok je treću nagradu dao filmu Strah, FKVK Zaprešić. Odrasli su drugom nagradom obdarili Kokice, OŠ Josipa Zorića, Dugo Selo, a djeca su se odlučila za Frikušu, FKVK Zaprešić, kojoj je opet stručni žiri dao prvu nagradu.

Kod dokumentaraca su prepisivali jedni od drugih (ili su koristili šalabahter?) pa je obje treće nagrade dobio Ne ustajem na lijevu nogu, OŠ Marije Jurić Zagorke, Zagreb, obje druge Ivana O., OŠ Ivanovec, Čakovec, a sve dvije prve Lipo mi je na didinom stanu, OŠ Davorin Trstenjak, Posavski Podgajci.

Zato je kod animiranih nagrađeno čak šest različitih filmova. Treće su nagrade osvojili Moje tajno mjesto, Filmsko-kreativni studio Vanima, Varaždin odnosno Uredski rendžer iz iste stvaralačke radionice, druge Baj baj prašina, FKVK Zaprešić te Padaj, padaj snježiću, opet iz istog izvora, a prvima su obdareni Čovjek koji je volio fućkati, ŠAF Čakovec i Biba i Bubimir, FKVK Zaprešić.

U otvorenoj kategoriji stručni je žiri treću nagradu dodijelio radu Uživo iz 5. A, Foto-kino kluba Ivanovec, Čakovec, a dječji žiri Legendama o Zagrebu OŠ Grigora Viteza, Zagreb, drugu su dobili Crveni gumb, FKVK Zaprešić te Mit je razbijen, OŠ Gornji Mihaljevec iz Macinca, a kod prve su se ponovo bratski složili pa je obje dobila Afrika, II. osnovne škole Bjelovar.

I konačno, stručnom je žiriju najbolji radionički film bio Šime i Mate, s radionice u Kraljevici, na koju će iduće godine autori pobjedničkih filmova s 50. revije, a dječjem Posljednje stablo, Škola crtanog filma Dubrava.

Sve u svemu, Foto kino video klub Zaprešić je od 32 moguće nagrade osvojio 8, plus još jednu za radionički animirani film sačinjen pod vodstvom dvojca na pariće Miroslava Klarića i Jadranka Lopatića. Četvrtina (kvarat, e!) plus jedna dionica, pa mogu imati odlučujuću riječ u privatizacijskim i drugim tim, je li, situacijama i duhovnim kretanjima.

Izvor: HFS