DOBRODOŠLICA LIPNJU!
Autor: Jelena Matučec, 1. 6. 2017.

Stigao nam je i lipanj, korak po korak sve smo bliže završetku još jedne nastavne godine, šarolike i prepune zbivanja. Svaki je mjesec iza nas donio nešto novo, nešto zanimljivo, događanja nije nedostajalo jer školska je zajednica sve samo ne mjesto statike i dosade. Natjecanja, različite manifestacije, obilježavanja, kulturna i javna djelatnost, izleti i ekskurzije, terenske nastave – sve smo to i ove godine marljivo i pažljivo ispisivali da bismo na kraju dobili vrijedan spomenar iz 2016./2017. nastavne godine. Svakome će od nas ona ostati u sjećanju po nečem drugom, a vjerujemo da će se, ne samo ove, već i proteklih osam godina s veseljem sjećati i naši osmaši – njih 105 koji odlaze nekim novim stazama, a mi im želimo sreću i puno hrabrosti da postignu ciljeve koje su sami odredili. 26. smo svibnja proslavili Dan škole, pjesmom i plesom zaokružili cijelu godinu, nagradili one koji su najzaslužniji da se ime naše škole čulo na svim razinama natjecanja i za to smo im iskreno zahvalni. Svih rezultata i postignuća ne bi bilo bez učitelja i mentora koji vole svoj posao jer je najljepši, zato što rade s djecom, nekad nije lako ni jednima ni drugima, ali uz razumijevanje i toleranciju, sve se može.

I školska je knjižnica ove godine bila mjesto okupljanja, književnih susreta, radionica, malih i velikih čitatelja…. Ove smo godine pokrenuli projekt „Čitajmo zajedno“ u suradnji školske edukacijske rehabilitatorice i knjižničarke, za učenike drugih razreda, a iduće ga godine nastojimo proširiti i na više razreda. Nastavili smo suradnju na projektu „Wiki – dveri“ u organizaciji Gradske knjižnice iz Zaprešića, a krenuli smo i u projekt „Sat lektire u Gradskoj knjižnici“ koji je izvrsno prihvaćen kako među učenicima tako i među učiteljima. „Mlade su se knjižničarke“ trudile cijele godine i pomagale knjižničarki, uređivale mrežne stranice knjižnice i svoj pano raznim zanimljivostima. Zahvaljujemo i ravnateljici što uvijek razumije naše potrebe i u okviru mogućnosti nabavljamo nove naslove za knjižnicu. Obogatili smo knjižni fond odjela za djecu i mladež s 50 novih naslova, a stručni je fond obogaćen s 10 novih knjiga. Ono što nas najviše veseli i na čemu smo neizmjerno zahvalni su donacije knjiga školskoj knjižnici, što roditelja – što kolega učitelja. U ovoj je nastavnoj godini donirano ukupno 35 naslova od učenika i roditelja te učitelja, dok su 8 naslova donirale razne udruge i Ministarstvo obrazovanja. Školska je knjižnica bogatija za 117 novih članova – prvašića koji su i bili najvjerniji i najčešći posjetioci knjižnice.

Knjižnica postoji jer postoje i njezini posjetitelji, ona je tu za vas, dragi učenici, uvijek ste dobrodošli pa makar i samo malo odmoriti, tu smo da vam omogućimo pristup informacijama, da vam otvorimo put znanju, misli i kulturi. Tu smo jer smo vaši prijatelji. I bit ćemo tu i najesen, čekati vas da zajedno krenemo u pisanje novih spomenara ….

Aktivnosti u knjižnici i korisne informacije